Mycie okien i witryn

Kompleksowe rozwiązania dla domu i biznesu

Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Telefon
E-mail
Zakres usługi
*pola wymagane
Skontaktujemy się z Tobą do 1 godziny

Utrzymywanie okien w czystości zapewnia maksymalne przepuszczanie światła, pozwala zachować efektywność energetyczną i poprawia estetykę domu czy biura.

W ramach usług myjemy okna z ramami, witryny sklepowe i przeszklenia. Wykonujemy usługi jednorazowe i cykliczne zgodnie z indywidualną wyceną.

Wyślij zapytanie o bezpłatną wycenę formularzem kontaktowym.

;
Profesjonalny zespół

Profesjonalny zespół

Indywidualny plan

Indywidualny plan

Pewność i bezpieczeństwo

Pewność i bezpieczeństwo

Szybki kontakt

Szybki kontakt

Usługi porządkowe Wrocław

Jak to działa?
Zapytanie
1. Zapytanie

Wypełnij proste zgłoszenie na naszej stronie

Wycena
2. Wycena

Trwa maksymalnie kilka godzin. Skontaktujemy się z Tobą po jej wykonaniu lub w trakcie

Realizacja
3. Realizacja

Ustalamy elastyczny termin dogodny dla Ciebie

Korzyści dla biznesu
Profesjonalny zespół
Profesjonalny zespół

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę koordynatorów, brygadzistów i pracowników sprzątających

Indywidualny plan

Świadczymy usługi dostosowane do potrzeb klienta

Pewność i bezpieczeństwo

Posiadamy ubezpieczenie do wartości 1 mln zł

Szybki kontakt

Szybka i sprawna wycena oraz kontakt z opiekunami technicznymi

Elastyczność

Świadczymy usługi jednorazowe, regularne i pod specjalne wymagania

Gwarancja jakości

Regularnie weryfikujemy jakość świadczonych przez nas usług

Klienci nas polecają
Maintpartner logo
Maintpartner Group

"Firma Moppy.pl wykazuje się pełnym profesjonalizmem w zakresie wykonywania usług porządkowych. Personel sprzątający nasze obiekty jest kompetentny i świadczy usługe na bardzo wysokim poziomie."

Tomasz Olszewski
R4R logo
Resi4Rent

"Jestem zadowolony z profesjonalnego oraz zindywidualizowanego podejścia do klienta i jego potrzeb. Łatwy kontakt, szybkość działania oraz elastyczność jest na wysokim poziomie, utwierdzając mnie w przekonaniu, że dbanie o czystość na osiedlu oddałem w odpowiednie ręce."

Patryk Żurek
BWA logo
BWA Galerie Sztuki

"Firma Moppy.pl sprząta powierzchnie biurowe oraz wystawiennicze w naszych lokalach. Wszelkie prace wykonywane są sumiennie i z najwyższą starannością, a kontakt z przedstawicielami firmy jest wzorowy."

Magdalena Sierżęga - Dybek
Mama i Ja logo
Mama i Ja

"Moppy.pl wywiązuje się ze swoich obowiązków w sposób profesjonalny, spełnia warunki umowy i nasze oczekiwania. Jesteśmy zadowoleni z usług Moppy.pl i polecamy ich jako godnego zaufania kontrahenta."

Lidia Ipohorska - Markiewicz
;

Profesjonalne mycie okien. Jak wyczyścić okna, aby nie zostawić smug?

Każdy z nas marzy o tym, aby mycie okien przynosiło satysfakcjonujące efekty. Chodzi tu przede wszystkim o przejrzystość oraz brak smug, które uwielbiają zostawać jako efekt uboczny całego procesu. Szczególnie doskwierają nam wtedy, kiedy sprzątanie odbywa się szybko, przez co istnieje możliwość wystąpienia pewnych niedopatrzeń. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów na skuteczne radzenie sobie z brudnymi oknami. Oto metody, które znają między innymi specjaliści w Moppy, dbający o czystość nie tylko zwykłych okien, ale też witryn sklepowych i przeszkleń!

Zacznijmy mycie okien od ram

Podstawowym błędem, jaki wykonujemy podczas mycia okien, jest zaczynanie od szyby. Otóż na samym początku powinniśmy dokładnie wytrzeć ramę okienną. Dzięki temu brud, który się na niej osadził, nie będzie przenosił się na szkło, tworząc na nim smugi i pozostawiając nieestetyczne zacieki. Dobrze jest na tym etapie dokładnie przetrzeć wszystkie szpary i wgłębienia w naszej ramie. Będziemy do tego potrzebować patyczków kosmetycznych lub wykałaczek, które pozwolą dokładnie pozbyć się brudu z nawet najmniejszych szczelin.

Aby nie zniszczyć ani nie zarysować ramy okiennej dobrze jest używać do jej czyszczenia miękkich materiałów, takich jak np. mikrofibra. Do tego procesu nie potrzeba specjalnych środków czyszczących, wystarczy nam woda oraz płyn do mycia szyb. Zupełnie inaczej będziemy traktowali ramy wykonane z plastiku, a w inny sposób podejdziemy do drewnianych modeli. Drewno jest dużo delikatniejszym materiałem, który nie zawsze toleruje detergenty. Najbezpieczniej będzie przeprowadzić mycie okien ciepłą wodą bez żadnych dodatków.

Jak sprawić, aby mycie okien nie pozostawiało smug?

Najbardziej znanym i popularnym środkiem używanym do czyszczenia różnych mebli jest ocet. Wymieszany z wodą potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Nie musimy się również martwić o zapach, ponieważ ten bardzo szybko wyparuje i stanie się neutralny. Jego atutem jest to, że bez trudu domywa nawet bardzo star zabrudzenia, których nie jesteśmy w stanie zmyć wodą czy płynem do myci szyb. Rozpuszcza brud w mgnieniu oka i pozostawia czystą powierzchnię.

Kolejnym środkiem, który śmiało możemy połączyć z wodą, aby otrzymać lepszy efekt czyszczenia, jest cytryna. Jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla środowiska niż wszelkie środki, które pachną tak samo jak ona. Jest przede wszystkim naturalnym i ekologicznym składnikiem, który nie tylko przyjemnie pachnie, ale również ułatwia mycie okien. Pozostawia szyby lśniące i przejrzyste, a dodatkowo dokładnie starta nie zostawia smug.

Innym, równie ekologicznym składnikiem roztworu do czyszczenia może okazać się…cebula! Nie musimy dodawać jej do wody, aby uzyskać efekt nieskazitelnie czystego okna. Wystarczy przetrzeć szybę cebulą i mamy rozwiązany problem uporczywego brudu.

Wszystko, co zalegało na powierzchni okna, zaczyna się odklejać, dzięki czemu z łatwością zmyjemy to i pozostawimy czystą powierzchnię. Dodatkowym trikiem jest korzystanie z ręcznika papierowego. Suchy jest w stanie wytrzeć wszystkie smugi. Można również skorzystać z rajstop, które dzięki nylonowemu materiałowi również pozbędą się smug i nie pozostawia rys na szkle.

Jednym z najbardziej znanych sposobów mycia okien jest połączenie wody i płynu do szyb. Warto zapamiętać kolejność: najpierw ścieramy brud za pomocą wody i wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym. Następnie płynem do szyb odświeżamy powierzchnię i doczyszczamy ją, nadając jej połysk i usuwając smugi. Dodatkowo płyn pozostawi przyjemny zapach w całym mieszkaniu.

Wiele osób, szczególnie te wyznające zasady ekologicznego podejścia do sprzątania, nie używa żadnych detergentów. Możecie nie wierzyć, ale dokładne mycie okien można wykonać, mając w posiadaniu jedynie wodę. Niezbędnym elementem procesu będzie jednak ściereczka z mikrofibry, która pozwoli dokładnie zetrzeć wszystkie zanieczyszczenia, nie zostawiając przy tym smug.

Ekologiczne porządki

Przy każdym ze sposobów musimy pamiętać, że tajemnicą czystego okna bez smug jest dokładne wycieranie na sucho. To właśnie ono pozwala naszym szybom lśnić przejrzystością.

Jak widzisz mycie okien jest bardziej skomplikowane niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Wiedzą o tym specjaliści z Moppy. Powierz im czystość swoich okien, bo sprawdzona firma oferująca sprzątanie mieszkań to gwarancja perfekcyjnego efektu.

;

Moppy.pl spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu, ul.Braniborska 2/10, 53-680 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000636722, REGON: 365373178, NIP: 8943084888, o kapitale zakładowym w wysokości 2100 zł, będąca operatorem serwisu internetowego pod adresem: https://moppy.pl, numer telefonu: +48 690 022 690, adres e-mail: biuro@moppy.pl - zapraszamy do kontaktu!