Cleaning to your home and office

  • qualified cleaning team
  • insurance for 1 mln PLN
  • ... and above all the PLEASURE of free time
Order online

3 easy steps to order

Check out how in simple way, in front of your computer you can book the cleaning for your apartment, house or office!

Choose place and time of cleaning

Provide address, day and time of service

Pay online

By online transfer
or by credit card

Enjoy tidiness

...and saved time

We provide insurance for 1 mln PLN

Thanks to our complex insurance, our employees and your possesion, property, its furnishings and equipment are fully covered. Read more

Check how it works

Order cleaning now!

For You
and for the apartment

You don't have time to clean, do you stay longer at work or do you just leave the town?
This offer is ideal for you!!

We are cleaning apartments, basements and garages!
Already from 154 PLN per apartment

Order home cleaning

For the company
and the office

Office and commercial space cleaning.
Regular and single cleaning!

Monthly invoice on-line as a standard.
Already from 35 PLN net per hour

What can we do for You?

Home cleaning

Vacuuming, washing the floors, dusting, bathroom and kitchen cleaning and others

Windows cleaning

Professional cleaning of windows, glazing and shop case

Office & commercial space cleaning

Guarantee of high quality cleaning, fast contact with customer service, flexible cleaning hours

After renovation cleaning

Paint, glue, silicone, grease and other cleaning

Upholstery & carpets cleaning

Upholstery professional high pressure steam cleaning, dirt, microorganisms and odors removing

Check how it works

Order cleaning now!

Customers reviews


With Moppy in our office is always neat and tidy. We don't have to worry anymore about cleaning because we order regular cleaning. As a result, the cleaner comes on fixed days and such a service costs are lower.

With a clear conscience, I can recommend this company. Since I use their services, I have more time to attending in more pressing matters. They clean thoroughly and accurately and the huge plus is ordering online. Very comfortable.

As you know, customers pay attention to everything. You can not afford the mess in the office because it gives a bad impression. For the cleanliness at our company cares Moppy.pl. No one could do it better.

What I appreciate in this website is that you don't have to commit to regular cleaning. I order it when I actually need it. I don't have to call anyone, I don't have to arrange meetings. It's very comfortable for sure.

I must confess that such a domestic help is salutary for me. Usually, when I get back home I don't have time for cleaning, because of dinner, children etc. I ordered regular cleaning and while I am at work, my house is being polished. It's perfect.


Sprzątanie Poznań

Powiedzmy sobie szczerze: mało kto lubi sprzątać. Nic w tym dziwnego, ponieważ w ciągu dnia każdy z nas ma wiele obowiązków, które trzeba zrealizować. W pracy i po powrocie do domu jesteśmy zmęczeni i ostatnią rzeczą, którą chcemy robić, jest sprzątanie. Nawet jeśli posprzątamy swoje miejsce pracy, to na pewno nie będziemy chcieli jeszcze raz robić tego samego w domu. Sprzątanie zdecydowanie nie należy do przyjemności i jest pochłaniaczem czasu oraz energii. Chyba zgodzisz się z nami, że czasami warto byłoby nie musieć pucować mieszkania. Zaoszczędzony czas można by poświęcić na tyle przeróżnych rzeczy!

Rozwiąż kwestię sprzątania zatrudniając do tego firmę

Idealną sytuacją byłaby taka, w której obowiązek sprzątania by nie istniał. Wszystkim zajmowałyby się specjalnie wyszkolone do tego osoby, które nie dość, że szybko przywracałyby czystość w domu lub w biurze, ale także znały się na różnych technikach sprzątania. Brzmi jak sen? To dobrze, bo zaskoczę Cię i powiem, że nim nie jest i usługi sprzątające są coraz bardziej popularne w Polsce. Co więcej, są bardzo proste! Wystarczy wejść na stronę firmy sprzątającej i umówić się na konkretny typ sprzątania, dzień i godzinę. To wszystko! Dzięki temu rozwiązaniu Twoje biuro i dom będą utrzymane w czystości, a Ty zyskasz czas na realizowanie innych zadań. Nie musisz obawiać się, że podczas wykonywania usługi coś zostanie zniszczone lub po prostu zniknie. Obecnie, renomowane firmy mają ubezpieczenia, które gwarantują pokrycie ewentualnych strat. Doświadczenie i profesjonalizm sprzątających osób powoduje, że wykonywane sprzątanie sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego Moppy?

Lubisz tracić czas i pieniądze? Pewnie nie, bo nikt z nas nie lubi. Po co więc zamawiać usługę „sprzątanie Poznań” w firmie, która nie ma odpowiednio dużego bagażu doświadczeń? Moppy.pl to jeden z czołowych liderów w zakresie usług sprzątania mieszkań i biur. Wieloletnie doświadczenie i tysiące zadowolonych klientów pokazują, że warto postawić na Moppy.pl. Jako jedna z niewielu firm nie pośredniczy w zamawianiu usługi, a ma swoich własnych i wyszkolonych pracowników. Co więcej, sprzątanie możesz zamówić w trzech prostych krokach przez Internet! Jeśli potrzebujesz do nas zadzwonić lub wysłać maila, to mam dobrą wiadomość – działamy 7 dni w tygodniu. Potwierdzeniem naszego doświadczenia jest wieloletnia działalność na rynku Wrocławskim i Krakowskim. Nie trać czasu i pieniędzy, postaw na Moppy.pl – Sprzątanie Poznań.Moppy.pl a limited liability company (sp. z o.o. sp. k.) with registered office in Wrocław, ul.Braniborska 2/10, 53-680 Wrocław, entered in the Register of Entrepreneurs of the National Court Register maintained by the District Court for Wrocław-Fabryczna in Wrocław, XII Economic Department of the National Court Register, with the KRS No of 0000636722, Statistical Identification Number (REGON): 365373178, Tax Identification Number (NIP): 8943084888, with the share capital in the amount of 2.100 PLN, which is the operator of the website https://moppy.pl, phone: +48 690 022 690, e-mail: biuro@moppy.pl - welcome to contact us!